Hangover 2017 - IFSS World Cup Event

4.11.2017 - Hanko, Finland

Tulokset

Päivitetty: 13:05:39

DBWKOIRAPYÖRÄILY NAISET / BIKEJORING WOMEN
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.3Jonna LipponenUVUxMiss Rydje09:4535,080:00:00
2.1Tanja IgnatiusUVUlkssSteele10:0134,140:00:16
3.4Hanna KaipiainenKVKSlkssJulussas Mzf Urho10:1633,310:00:31
4.2Kirsi ImmonenKVKSlkssCharlotta-SH10:4231,960:00:57
5.6Tuire Mikkonen-KalpioSRKssSaturain Right Moment12:2027,730:02:35
6.7Laura IireUVUxMaija12:4926,680:03:04
DNS5Jenni KreiviUVUx
DR44-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 4-DOG RIG
SijaNroKilpailijaSeuraRotuREKLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.8Tanja RantanenL-SVUshREK11:0930,670:00:00
2.9Tero AsulaL-SVUshREK12:1427,960:01:05
3.14Milla GröndahlSHSshREK12:1627,880:01:07
4.12Johanna PelliSHSshREK12:2927,400:01:20
5.18Lauri MansikkaniemiL-SVUshREK13:0726,070:01:58
6.21Elli PärssinenL-SVUshREK13:4025,020:02:31
7.22Mika HamariCEamREK13:5024,720:02:41
8.15Terhi ValkeavirtaKVKSshREK14:0224,370:02:53
9.19Anna HirvilammiUVUshREK14:3423,480:03:25
10.20Minna RäsänenL-SVUshREK14:4423,210:03:35
11.17Mikko NurmiSHSsh15:0122,770:03:52
12.23Markus KlöfUVUx15:3122,040:04:22
13.24Petra PulkkanenAVEKamREK16:5620,200:05:47
14.28Sami HeinonenALMAamREK20:5216,390:09:43
15.25Pinja RantasalmiUVUshREK21:2915,920:10:20
16.27Annamaija RiikonenALMAamREK22:0015,550:10:51
17.26Sami PuontiALMAamREK23:0114,860:11:52
18.30Leena HeikkiläALMAamREK23:3214,530:12:23
19.29Nyyti Vallenius TalvioALMAamREK30:1811,290:19:09
DNF16Sarianna VenäläinenSHSshREK
DNS10Satu IhalainenKVKSshREK
DNS13Lasse ValoSHSsh
DR4J4-KOIRAN KÄRRYLUOKKA JUNIORIT / 4-DOG RIG JUNIOR
SijaNroKilpailijaSeuraRotuREKLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.31Ella PöllänenSHSsh12:2527,540:00:00
2.32Jere MansikkaniemiL-SVUsh14:4223,270:02:17
DS11-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 1-DOG SCOOTER
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.33Vesa-Pekka JurvelinRPKKlkssJulussas LMZ Batman10:2432,880:00:00
2.34Petri KiiskiKVKSlkssRossi10:5531,330:00:31
3.37Jonna LipponenUVUlkssSimpson11:0231,000:00:38
4.35Ripsa JärviSISUVAxSleepy11:1730,310:00:53
5.36Jenni KreiviUVUx11:5728,620:01:33
6.50Iire LauraUVUx17:2019,730:06:56
DR88-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 8-DOG RIG
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.38Ville HalmeL-SVUx09:4834,900:00:00
2.39Antti MäkiahoL-SVUx10:0034,200:00:12
3.40Minna RäsänenL-SVUsh17:1519,830:07:27
DBMKOIRAPYÖRÄILY MIEHET / BIKEJORING MEN
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.41Juha LipponenUVUlkssSmith10:1433,420:00:00
2.43Janne TamminenAVEKshSnow Stranded Strong Kronos17:4319,300:07:29
DCMKOIRAJUOKSU MIEHET / CANICROSS MEN
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.48Jari Hyväluoma-whippetMistyq Chanson22:1414,300:00:00
2.47Konsta VilanderSHSshHallametsän Morgul22:4613,970:00:32
3.46Fredrik WidenäsASTbcBriskness käteväemäntä23:2113,620:01:07
4.45Jukka-Pekka AhonenUVUxChaika26:2112,070:04:07
5.44Sami HolmströmUVUspkArzwinger Egemme35:538,860:13:39
DCWKOIRAJUOKSU NAISET / CANICROSS WOMEN
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.51Hanna KaipiainenKVKSlkssNortin Don18:0217,630:00:00
2.49Kirsi ImmonenKVKSlkss21:4014,680:03:38
3.53Laura KetolaUVUbriardTosselin Villi Virnistys22:4513,980:04:43
4.52Anna HirvilammiUVUshWindy26:1212,140:08:10
DS1-2H1- JA 2-KOIRAN KÄRRYLUOKKA HARRASTE / 1-2 - DOG SCOOTER (UNOFFICIAL)
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.54Vesa-Pekka JurvelinRPKKlkss10:0234,090:00:00
2.53Jenni KreiviUVUx10:4331,910:00:41
3.55Matti LaaksonenUVUx10:5231,470:00:50
4.56Antti MäkiahoL-SVUsh11:4529,110:01:43
5.63Santeri KiiskiKVKSbpRuutipussi Ilmi12:3827,070:02:36
6.59Tuire Mikkonen - KalpioSRKsh13:4224,960:03:40
7.58Michela KärkkäinenUVUsh15:2322,230:05:21
8.57Katja Jaranne-bpMeant To Be z Kovárny17:0120,100:06:59
9.67Janne HärkönenALMAamWanuskan Dream To Love17:2119,710:07:19
10.64Tarmo KivilahtiAVEKam18:0618,900:08:04
11.66Hanna Merisalo-PuontiALMAam18:4318,270:08:41
12.65Mikko SeppiALMAam19:5717,140:09:55
DNS61Iita ParikkaSHSsh
DNS62Heli RissanenRPKKspkWolfganger Musty
DCY ALLE 3KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.70Luka LehteläbriardiRamos00:209,000:00:00
2.75Luca Ahlforshusky00:237,830:00:03
DCY 3-10KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.77Justus Laaksonenx00:1721,180:00:00
2.74Olivia Pöllänenhs00:1918,950:00:02
3.76Lucas Asulahs00:2018,000:00:03
4.73Alex Ahlforshs00:2216,360:00:05
5.78Noomi Laaksonenx00:2514,400:00:08
6.72Anton Ahlforshs00:2812,860:00:11
7.71Eemil NurmihsRose00:448,180:00:27