Hangover 2017 - IFSS World Cup Event

4.11.2017 - Hanko, Finland

Online tulokset

Online tulokset   |    Epäviralliset lopputulokset   |    Laajat online tulokset   |    REK-kokeen tulokset   |    REK 2. kierros lähtöjärjestys   |      Livetulos luokittain (kevyt), päivittyy automaattisesti

Päivitetty: 13:05:39

DBWKOIRAPYÖRÄILY NAISET / BIKEJORING WOMEN5,7 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
2.1Tanja IgnatiusUVUlkssSteele10:0101:47 (2.)07:29 (2.)10:0134,1400:16
4.2Kirsi ImmonenKVKSlkssCharlotta-SH10:0201:53 (5.)08:01 (4.)10:4231,9600:57
1.3Jonna LipponenUVUxMiss Rydje10:0301:43 (1.)07:20 (1.)09:4535,0800:00
3.4Hanna KaipiainenKVKSlkssJulussas Mzf Urho10:0401:47 (3.)07:37 (3.)10:1633,3100:31
5Jenni KreiviUVUx10:05
5.6Tuire Mikkonen-KalpioSRKssSaturain Right Moment10:0601:48 (4.)08:40 (5.)12:2027,7302:35
6.7Laura IireUVUxMaija10:0701:59 (6.)08:55 (6.)12:4926,6803:04
DR44-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 4-DOG RIG5,7 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuREKLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.8Tanja RantanenL-SVUshREK10:1501:53 (1.)08:02 (1.)11:0930,6700:00
2.9Tero AsulaL-SVUshREK10:1601:59 (2.)08:51 (2.)12:1427,9601:05
10Satu IhalainenKVKSshREK10:17
4.12Johanna PelliSHSshREK10:1802:01 (3.)08:57 (3.)12:2927,401:20
13Lasse ValoSHSsh10:19
3.14Milla GröndahlSHSshREK10:2002:05 (4.)08:59 (4.)12:1627,8801:07
8.15Terhi ValkeavirtaKVKSshREK10:2102:38 (16.)10:10 (8.)14:0224,3702:53
16Sarianna VenäläinenSHSshREK10:2204:28 (20.)
11.17Mikko NurmiSHSsh10:2302:31 (13.)10:57 (11.)15:0122,7703:52
5.18Lauri MansikkaniemiL-SVUshREK10:2402:06 (5.)09:27 (5.)13:0726,0701:58
9.19Anna HirvilammiUVUshREK10:2502:26 (9.)10:35 (9.)14:3423,4803:25
10.20Minna RäsänenL-SVUshREK10:2602:29 (10.)10:49 (10.)14:4423,2103:35
6.21Elli PärssinenL-SVUshREK10:2702:06 (6.)09:37 (6.)13:4025,0202:31
7.22Mika HamariCEamREK10:2802:16 (7.)10:10 (7.)13:5024,7202:41
12.23Markus KlöfUVUx10:2902:37 (15.)11:23 (12.)15:3122,0404:22
13.24Petra PulkkanenAVEKamREK10:3002:24 (8.)12:02 (13.)16:5620,205:47
15.25Pinja RantasalmiUVUshREK10:3102:47 (18.)14:04 (14.)21:2915,9210:20
17.26Sami PuontiALMAamREK10:3202:30 (11.)16:30 (18.)23:0114,8611:52
16.27Annamaija RiikonenALMAamREK10:3302:31 (12.)15:28 (16.)22:0015,5510:51
14.28Sami HeinonenALMAamREK10:3402:37 (14.)14:32 (15.)20:5216,3909:43
19.29Nyyti Vallenius TalvioALMAamREK10:3504:00 (19.)21:29 (19.)30:1811,2919:09
18.30Leena HeikkiläALMAamREK10:3602:45 (17.)16:11 (17.)23:3214,5312:23
DR4J4-KOIRAN KÄRRYLUOKKA JUNIORIT / 4-DOG RIG JUNIOR5,7 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuREKLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.31Ella PöllänenSHSsh10:5501:57 (1.)08:55 (1.)12:2527,5400:00
2.32Jere MansikkaniemiL-SVUsh10:5602:14 (2.)10:33 (2.)14:4223,2702:17
DS11-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 1-DOG SCOOTER5,7 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.33Vesa-Pekka JurvelinRPKKlkssJulussas LMZ Batman11:1001:52 (1.)07:48 (1.)10:2432,8800:00
2.34Petri KiiskiKVKSlkssRossi11:1101:59 (3.)08:15 (3.)10:5531,3300:31
4.35Ripsa JärviSISUVAxSleepy11:1202:00 (4.)08:20 (4.)11:1730,3100:53
5.36Jenni KreiviUVUx11:1302:06 (5.)08:52 (5.)11:5728,6201:33
3.37Jonna LipponenUVUlkssSimpson11:1401:59 (2.)08:15 (2.)11:023100:38
6.50Iire LauraUVUx11:1502:23 (6.)09:46 (6.)17:2019,7306:56
DR88-KOIRAN KÄRRYLUOKKA / 8-DOG RIG5,7 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.38Ville HalmeL-SVUx11:3001:44 (2.)07:18 (1.)09:4834,900:00
2.39Antti MäkiahoL-SVUx11:3201:38 (1.)07:23 (2.)10:0034,200:12
3.40Minna RäsänenL-SVUsh11:3402:21 (3.)11:59 (3.)17:1519,8307:27
DBMKOIRAPYÖRÄILY MIEHET / BIKEJORING MEN5,7 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.41Juha LipponenUVUlkssSmith11:4501:41 (1.)07:39 (1.)10:1433,4200:00
2.43Janne TamminenAVEKshSnow Stranded Strong Kronos11:4701:50 (2.)12:08 (2.)17:4319,307:29
DCMKOIRAJUOKSU MIEHET / CANICROSS MEN5,3 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
5.44Sami HolmströmUVUspkArzwinger Egemme12:0003:44 (2.)27:28 (5.)35:538,8613:39
4.45Jukka-Pekka AhonenUVUxChaika12:0104:52 (5.)21:18 (4.)26:2112,0704:07
3.46Fredrik WidenäsASTbcBriskness käteväemäntä12:0204:14 (3.)18:52 (3.)23:2113,6201:07
2.47Konsta VilanderSHSshHallametsän Morgul12:0304:16 (4.)18:05 (2.)22:4613,9700:32
1.48Jari Hyväluoma-whippetMistyq Chanson12:0403:27 (1.)17:26 (1.)22:1414,300:00
DCWKOIRAJUOKSU NAISET / CANICROSS WOMEN5,3 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
2.49Kirsi ImmonenKVKSlkss12:0803:44 (3.)17:11 (2.)21:4014,6803:38
1.51Hanna KaipiainenKVKSlkssNortin Don12:1003:12 (1.)14:25 (1.)18:0217,6300:00
4.52Anna HirvilammiUVUshWindy12:1105:31 (4.)21:25 (4.)26:1212,1408:10
3.53Laura KetolaUVUbriardTosselin Villi Virnistys12:1203:42 (2.)17:50 (3.)22:4513,9804:43
DS1-2H1- JA 2-KOIRAN KÄRRYLUOKKA HARRASTE / 1-2 - DOG SCOOTER (UNOFFICIAL)5,7 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLähtöaika1 km4,3 kmLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
2.53Jenni KreiviUVUx12:4001:49 (3.)07:58 (2.)10:4331,9100:41
1.54Vesa-Pekka JurvelinRPKKlkss12:4101:42 (1.)07:29 (1.)10:0234,0900:00
3.55Matti LaaksonenUVUx12:4201:45 (2.)08:00 (3.)10:5231,4700:50
4.56Antti MäkiahoL-SVUsh12:4301:54 (4.)08:36 (4.)11:4529,1101:43
8.57Katja Jaranne-bpMeant To Be z Kovárny12:4402:32 (10.)12:12 (8.)17:0120,106:59
7.58Michela KärkkäinenUVUsh12:4502:17 (7.)11:14 (7.)15:2322,2305:21
6.59Tuire Mikkonen - KalpioSRKsh12:4602:11 (5.)10:10 (6.)13:4224,9603:40
61Iita ParikkaSHSsh12:48
62Heli RissanenRPKKspkWolfganger Musty12:49
5.63Santeri KiiskiKVKSbpRuutipussi Ilmi12:5002:17 (8.)09:18 (5.)12:3827,0702:36
10.64Tarmo KivilahtiAVEKam12:5103:02 (11.)13:04 (10.)18:0618,908:04
12.65Mikko SeppiALMAam12:5203:03 (12.)14:46 (12.)19:5717,1409:55
11.66Hanna Merisalo-PuontiALMAam12:5302:13 (6.)13:40 (11.)18:4318,2708:41
9.67Janne HärkönenALMAamWanuskan Dream To Love12:5402:28 (9.)12:42 (9.)17:2119,7107:19
DCY ALLE 3KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG0,05 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
1.70Luka LehteläbriardiRamos00:20900:00
2.75Luca Ahlforshusky00:237,8300:03
DCY 3-10KOIRAJUOKSU LAPSET / CANICROSS YOUNG0,1 KM
SijaNroKilpailijaSeuraRotuKoiran nimiLoppuaikaNopeus (km/h)Ero
7.71Eemil NurmihsRose00:448,1800:27
6.72Anton Ahlforshs00:2812,8600:11
4.73Alex Ahlforshs00:2216,3600:05
2.74Olivia Pöllänenhs00:1918,9500:02
3.76Lucas Asulahs00:201800:03
1.77Justus Laaksonenx00:1721,1800:00
5.78Noomi Laaksonenx00:2514,400:08